Forum Football Manager

Wszystko o naszym ukochanym Fm'ie

Ogłoszenie

WITAMY !!! Prosimy o rejestrowanie się na forum, gdyż tylko zalogowani użytkownicy mogą przeglądać stronę.

#1 2008-01-27 15:12:57

SoniX

Imperator

131579
Zarejestrowany: 2008-01-26
Posty: 105
Punktów :   

Słowackie trudy...

Jest to pierwszy opek na tym forum. Ma on stanowić przykład


Nie musicie wiedzieć jak się nazywam. Ważne żebyście poznali historie mego życia. Wcale nie łatwego życia, nie było one usłane różami. Jestem nałogowcem... myślicie ze powiem ze football to mój nałóg? Nie. Jestem alkoholikiem a w wolnych chwilach, trenuje... piłkarzy. Co się tyczy tej historii... wystarczy powiedzieć że alkoholizm odziedziczyłem po rodzicach. Moje życie toczyło się od libacji do libacji. Nie miałem żadnego celu, marzenia z dzieciństwa legły w gruzach, pogodziłem się z tym że nie będę piłkarzem. Dlatego ukończyłem głupi kurs w PZPN...i chciałem się zając trenerką... a tu nic. Przez dwa lata nikt się nie odezwał... nikt nie chciał zatrudnić takiego trenera jak ja. Nie dziwię się temu wcale...każdy prezes który zobaczył czerwoną mordę po jakimś tanim bełcie, nie chciał nawet spojrzeć na CV, ale patrzeć i na co nie było. Zero doświadczenia.
Pewnego ranka obudziłem się...jak zwykle z ogromnym kacem po sobotniej libacji. Byłem głodny...lodówka była pusta, byłem spragniony... nie było nic do picia. Tak leżałem na sofie przez cały dzień i postanowiłem, że się zmienię, wytrzeźwieje, znajdę pracę i będę kimś.
Następnego ranka udałem się do biura pracy...chciałem coś znaleźć żeby móc się utrzymać...wszak życie we Wrocławiu do tanich nie należało. Dowiedziałem się o kursie trenerskim, na którym będą podawane oferty pracy... nie zwlekając zapisałem się.
Na kurs przyszły całe... trzy osoby, no tak... a potem się dziwią że nie ma pracy. Po odfajkowaniu 3 godzin wykładu jak najszybciej udałem się po oferty pracy...nie było ich za dużo. Raptem dwie. Jedna z Anglii, ale natychmiast ją odrzuciłem, to nie dla mnie, nie znam języka, i za daleko od domu. Ale druga oferta bardzo mnie zaciekawiła...w sumie do Słowacji jest blisko...i z językiem nie byłoby problemów... Postanowiłem wysłać swoje skromne CV do drugoligowego klubu FK Lucenac.


FM: 8.0.1
DB: Średnia
Ligi grywalne: Anglia (1), Francja (1), Niemcy (1), Polska (2), Słowacja (2),
Zachowani piłkarze: - brak
Zasady: mHC


You are my Solskjaer, My Ole Solskjaer, You make me happy, When skies are grey...
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

http://www.efemforum.pun.pl - najlepsze forum Football Managera.

Offline

 

#2 2008-01-27 15:14:02

SoniX

Imperator

131579
Zarejestrowany: 2008-01-26
Posty: 105
Punktów :   

Re: Słowackie trudy...

Po niespełna 2 godzinach zadzwonił mój telefon. Odebrałem go pośpiesznie:
- Halo.
- Pan Nowicki?
- Przy telefonie.
- Prezes Hamoronik z tej strony... jest Pan dalej zainteresowany moją propozycją?
- Tak...jak najbardziej.
- A więc...proszę być u mnie jutro o 12.00.
- Będę punktualnie...do widzenia.
- Żegnam.

Oczywiście zaspałem. Głowa mnie bolała... jak zawsze. Pośpiesznie się ubrałem, na szczęście wczoraj się spakowałem... po 2 minutach jechałem taksówką na lotnisko. Stary taksówkarz nie kwapił się zbytnio... a mi się spieszyło, dopiero dodatkowy bilecik w postaci 100 to załatwił... teraz pędziliśmy na złamanie karku.
Podróż samolotem przeminęła bardzo szybko. Tym razem ze słowackim taksówkarzem jechałem do siedziby klubu. Po niespełna 30 minutach dojechaliśmy na miejsce. Siedziba klubu mile mnie zaskoczyła... była zadbana...to dobrze świadczyło o klubie.
Natychmiast udałem się do środka... stara sekretarka pokazała mi drogę do gabinetu prezesa. Nie powiedziałbym że to prezes tylko... mafiozo. Postura niczym Arnold Boczek, włosy zaczesane do tyłu, rozpięta koszula, i gruby złoty łańcuch zwisający do ziemi. Wskazał mi fotel i postawił na wielkim biurku, jeszcze większą butelkę wódki. Już mi się podoba.
- Panie Nowicki... czy dalej się pan zgadza na moją propozycje?
- Tak... ale chciałbym się zaznajomić z warunkami kontraktu.
- To nie jest panu do niczego potrzeba... będzie pan zarabiał 975 euro miesięcznie, kontrakt na dwa lata... to co podpisujemy?
- Raz kozie śmierć...a jaki mamy cel na ten sezon...?
- Środek tabeli albo... – i tu energicznym ruchem przejechał palcem po swojej szyi.


You are my Solskjaer, My Ole Solskjaer, You make me happy, When skies are grey...
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

http://www.efemforum.pun.pl - najlepsze forum Football Managera.

Offline

 

#3 2008-01-27 15:16:25

SoniX

Imperator

131579
Zarejestrowany: 2008-01-26
Posty: 105
Punktów :   

Re: Słowackie trudy...

Klub był w opłakanym stanie jeśli chodzi o sztab szkoleniowy... asystent nie wie gdzie jest...trener jest świeżo po kursie mleczarskim...przynajmniej fizjoterapeuta to pijak. On na pewno zostanie. Wraz z asystentem zaczęliśmy przeglądać kadrę jaką dysponujemy.

BRAMKARZE:
Pavol Kalinsky – młody, nawet utalentowany ale szans na grę nie ma.
Martin Miscik – doświadczony, jest numerem 1 w klubie i tak pozostanie.
Daniel Pales – 22 lata, ma umiejętności, będzie walczył z Miscikiem o bluzę z nr 1.

Notatki: Nie potrzebuje wzmocnień na tą pozycje.

OBROŃCY:
Roman Mihalik – wypożyczony z Interu Bratysława ma duże szanse na grę.
Martin Stasko – ten młodzian będzie grał póki nie znajdę kogoś lepszego.
Vladimir Chovan – będzie tworzył parę stoperów z Stasko.
Roman Golian– solidny zawodnik, przyda się.
Radek Slama – doświadczony Czech będzie uzupełnieniem składu.
Bartłomiej Gonos – lewy obrońca, tak jak Mihalik, będzie grał puki kogoś nie kupie.

Notatki: Potrzebuje dobrych bocznych obrońców.

POMOC:
Michal Houzvicka – młody Czech na pewno dostanie swoją szansę w tym sezonie.
Andrej Kamendy – lewoskrzydłowy który u mnie będzie grał w środku. Przyda się.
Igor Chalupka – najlepszy środkowy pomocnik.
Bohus Drugda – niewiele odbiega od Chałupki.
Robert Szegedi – solidny prawoskrzydłowy.
Roland Srobar – najlepszy lewy pomocnik w drużynie.
Erik Lavrik – przeciętny ofensywny pomocnik. Jak się uda to go sprzedam.
Tomas Bohacik – doświadczony pomocnik wypożyczony z Koszyc. Przyda się.

Notatki: Potrzebuje po jednym skrzydłowym oraz dobrego defensywnego pomocnika.

ATAK:
Peter Iskra – najlepszy napastnik w drużynie, wysoki, skoczny. Podstawowy skład.
Gejza Baranyai – solidny rzemieślnik, być może będzie wtórował Iskrze w ataku.
Frantisek Kopistek – melodia na przyszłość, bez większych szans na grę.

Notatki: Muszę kupić przynajmniej jednego napastnika.


You are my Solskjaer, My Ole Solskjaer, You make me happy, When skies are grey...
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

http://www.efemforum.pun.pl - najlepsze forum Football Managera.

Offline

 

#4 2008-01-27 15:17:53

SoniX

Imperator

131579
Zarejestrowany: 2008-01-26
Posty: 105
Punktów :   

Re: Słowackie trudy...

Zaraz potem zadzwoniłem do prezesa i poprosiłem o kluby patronackie i filialne. Gdy zapytałem się o budżet transferowy to... usłyszałem tylko głośny syk. 0 pienidęzy...trzeba będzie coś za free poszukać. Mój pierwszy mecz zbliżał się wielkimi krokami. Z racji braku kasy na wzmocnienia, postanowiłem zagrać klasycznym 4-4-2. Postanowiłem rozegrać tylko trzy sparingi.


Data: 1.7 2007
Stadion: Stadion Lucenec, Łuczywiec
Widzów: 481
Sędzia: Julius Straka
MoM: Zoran Sostaric (8)


Miscik – Michalik, Gonos, Chovan, Stasko – Houzvicka, Srobar, Cahalupka, Drugda – Iskra, Baranyai.

TOW FK Lucenac – Nafta 0:1 (0:0) [Sostaric 56’]

Do klubu dołączył lewoskrzydłowy Josef Nemec z wolnego transferu. A także młody defensywny pomocnik Jozef Jakus. Martin Adamec, prawy obrońca dołączył do nas z wolnego transferu.



Data: 4.7 2007
Stadion: Stadion Lucenec, Łuczywiec
Widzów: 501
Sędzia: Peter Mriglot
MoM: Polak (8)


Miscik – Adamec, Gonos, Chovan, Stasko – Houzvicka, Nemec, Cahalupka, Drugda – Iskra, Baranyai

TOW FK Lucenac – Jakubovice 1:2 (1:2) [Baranyai 8’ – Polak 6’17’]

Data: 7.7 2007
Stadion: Stadion Lucenec, Łuczywiec
Widzów: 2715
Sędzia: Peter Mriglot
MoM: Drugda (8)

Miscik – Adamec, Gonos, Chovan, Stasko – Houzvicka, Nemec, Jakus, Drugda – Iskra, Baranyai

TOW FK Lucenac – U Craiova 2:3 (1:1) [Drugda 13’, Bohacik 68’ – Jipa 18’, Pintea 73’, Apostol 87’]

Po meczu zapoczątkowałem nową tradycje w klubie... jeśli po meczu w naszej drużynie będzie MoM idzie ze mną na piwo... pijemy kto więcej... kto wygra ma dzień wolny.
Wygrałem...

Nowym kapitanem został Chalupka, na jego zastępce wybrałem Chovana.


You are my Solskjaer, My Ole Solskjaer, You make me happy, When skies are grey...
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

http://www.efemforum.pun.pl - najlepsze forum Football Managera.

Offline

 

#5 2008-01-27 15:20:13

SoniX

Imperator

131579
Zarejestrowany: 2008-01-26
Posty: 105
Punktów :   

Re: Słowackie trudy...

2L FK Lucenac – Podbrezova 1:0 (1:0) [Iskra 22’(k) ]

Data: 14.7 2007
Stadion: Stadion Lucenec, Łuczywiec
Widzów: 1719
Sędzia: Julii Straka
MoM: Iskra (8)


Miscik – Adamec, Gonos, Chovan, Stasko – Houzvicka, Nemec, Jakus, Drugda – Iskra, Baranyai

Zmiany:
59’ Golian za Drugie
59’ Chalupka za Jakusa
59’ Bohacik za Baranyai

W pierwszej połowie mecz był nudy jak flaki z olejem. Pierwsza akcja miała miejsce w 21 minucie... długi wyrzut z autu... Iskra daje się odepchnąć i potem pewnie wykorzystuje karnego. Przeciwnicy w przeciągu całego meczu nam nie zagrozili, w drugiej połowie nasz szturm na ich bramkę niestety nie zakończył się golem. A w 87’ ich czołowy napastnik otrzymał czerwień.

Iskra mnie zaskoczył...swoje 190 cm wykorzystuje nie tylko na boisku... w barze także.
Jutro ma dzień wolny.

Główny księgowy poinformował że klub sprzedał 417 karnetów.

Przyszły informacje o klubach filialnych, my będziemy filią pierwszoligowego Rożemberoku, a naszą filią stała się Miedź Legnica.

W związku z współpracą z Rużomberokiem, wypożyczyliśmy lewego pomocnika Milosa Lacnego.

2L Inter Bratysława(1) – FK Lucenac(3) 2:1 (0:1) [Slahor 51’, Zavateric 77’ (k)-Iskra 43’ ]

Data: 21.7 2007
Stadion: Stadion Paskienky, Bratysława
Widzów: 844
Sędzia: Patrick Hrcka
MoM: Horvath (8)


Miscik – Adamec, Gonos, Chovan, Stasko – Houzvicka, Nemec, Chalupka, Drugda – Iskra, Baranyai


Zmiany:
45’ Golian za Chalupke
71’ Srobar za Nemea
71’ Bohacik za Baranyaia


W tym meczu nie byliśmy faworytami. Graliśmy na wyjeździe z kandydatem do awansu. Pierwszą groźną akcje przeprowadziliśmy w 14 minucie, po długiej piłce od stopera, Iskra strzelił panu Bogu w okno. W 25 minucie to Inter zagroził naszej bramce ale strzał z ostrego kąta pewnie wyłapał Miscik. W 35 minucie Miscik końcami palców wybronił strzał z dystansu. W 42 minucie strzelamy gola... po stałym fragmencie gry, Chalupka wrzuca na głowę Iskry i jest 0:1. Pierwsza groźna akcja Interu w drugiej połowie i jest remis. Adamec nie upilnował skrzydłowego...wrzutka...1:1. W 62 minucie Iskra znów pudłuje w sytuacji sam na sam. W 76 minucie Gonos fauluje w polu karnym i jedenastka dla Interu. 2:1. Do końca meczu już nic się nie działo.

Musiałem iść sam do baru... nie było wśród nas MoM...


2L FK Lucenac(6) – Slovan Duslo(8) 0:2 (0:2) [Dekany 12’, 21’ ]

Data: 28.7 2007
Stadion: Stadion Lucenec, Łuczywiec
Widzów: 1719
Sędzia: Jozef Kakascik
MoM: Dekany (9)


Miscik – Adamec, Gonos, Chovan, Stasko – Szegedi, Nemec, Jakus, Drugda – Iskra, Bohacik

Zmiany:
45' Golian za Jakusa
50' Lavrik za Drugda
72' Baranyai za Bohacika


Obie drużyny znajdują się w środku tabeli, lecz gramy u siebie... dlatego mam nadzieje że wygramy. Pierwsza groźna akcja należała do Dusla, lecz ich napastnik w dobrej sytuacji kopnął prosto w Miscika. W 12 minucie tracimy bramkę po rzucie rożnym. Szybko chcieliśmy doprowadzić do wyrównania... Drugda z dystansu lecz piłka tylko musnęła poprzeczkę. Niestety tracimy drugą bramkę, przypadkowo strącona przez napastnika piłka wpada do bramki. W 42 minucie Iskra marnuje sytuacje sam na sam. W drugiej połowie przeciwnicy nawet nie kontrowali, lecz nam się nie udało nic ustrzelić.

Podsumowanie (lipeic):

Bilans spotkań: 3 (1-0-2) 2:4
Najlepszy strzelec: Peter Iskra – 2 gole
Ekstraklasa: 7 miejsce
Finanse: € 24 tys. (+ 17 tys.)

Transfery (Świat):

1. Maxi Rodriguez(At. Madryt) -> Arsenal za € 23 mln.
2. Obafemi Martins(Newcastle) -> Juventus za € 17 mln.
3. Rafinha(Schalke) -> At. Madryt za € 14 mln.

Transfery (Polska):

1. Radosław Sobolewski(Wisła) -> RC Strasbourg za € 1,3 mln.
2. Dickson Choto(Legia) -> America(MEX) za € 1,1 mln.
3. Marcin Baszczyński(Wisła) -> B.Jerozolima za € 1 mln.

Ligi zagraniczne:

Anglia: -
Francja: -
Niemcy:
Polska: Zagłębie Lubin (+0)


2L Rim. Sobota(4) – FK Lucenac(7) 1:0 (1:0) [8’ Adamec(sam) ]

Data: 04.08 2007
Stadion: Stadion Rimavska Sobota, Rimavska Sobota
Widzów: 1742
Sędzia: Stefan Lesko
MoM: Stasko (8)


Miscik – Adamec, Gonos, Chovan, Stasko – Houzvicka, Nemec, Chalupka, Drugda – Iskra, Bohacik

Zmiany:
60’ Golian za Chałupkę
60’ Lavrik za Drugde
60’ Baraniay za Bohacika



Pierwsza akcja Soboty i gol samobójczy, Adamec... W 22 minucie Bohacik nie trafia do pustej bramki... Bohacik mógł się zrehabilitować w 40 minucie spotkania, lecz nie wykorzystał sam na sam. Żal pierwszej połowy bo przeciwnicy oddali tylko jeden strzał, a my mieliśmy 61% posiadanie piłki. Początek drugiej połowy to nasza dominacja, ale Bohacik znów nie strzela w świetnej sytuacji. W 59 minucie Nemec nie wytrzymuje presji, głupio fauluje i gramy w 10. Przez grę w osłabieniu nie udało nam się stworzyć żadnej sytuacji do wyrównania.

Jedyny pozytywny aspekt tego spotkania to fakt, że mogłem się zmierzyć ze Stasko...
Jutro miałem wolne...


You are my Solskjaer, My Ole Solskjaer, You make me happy, When skies are grey...
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

http://www.efemforum.pun.pl - najlepsze forum Football Managera.

Offline

 

#6 2008-01-28 16:07:17

Po_

Cezar

Zarejestrowany: 2008-01-27
Posty: 15
Punktów :   

Re: Słowackie trudy...

Na razie nie idzie zbyt dobrze. Ale gra w lidze słowackiej jeszcze na zasadach mHC nie należy do najłatwiejszych. Powodzenia!

Offline

 

#7 2008-01-28 17:04:45

SoniX

Imperator

131579
Zarejestrowany: 2008-01-26
Posty: 105
Punktów :   

Re: Słowackie trudy...

PS Dunajska Streda – FK Lucenac(2L) 0:1 (0:0) [48’ Baranyai ]

Data: 08.08 2007
Stadion: Stadion DAC, Dunajska Streda
Widzów: 557
Sędzia: Richard Truzt
MoM: Baranyai (8)


Pales – Mihalik, Gonos, Chovan, Stasko – Houzvicka, Srobar, Chalupka, Drugda – Iskra, Baranyai

Zmiany:
46’ Golian za Chalupke
75’ Jakus za Chałupkę
75’ Kopistek za Iskre

Od początku przejęliśmy inicjatywę...dopiero w 14 minucie doszliśmy do dobrej sytuacji... ale do pustej bramki nie trafia Iskra. Jeszcze w pierwszej połowie pomocnik gospodarzy Horvath otrzymał czerwoną kartkę. W 49 minucie dośrodkowanie z lewej strony na gola zamienia Baranyai. W 87 minucie młody Kopistek marnuje sam na sam.

Wreszcie cieszy nie tylko pojedynek w barze...ale i zwycięstwo. Z drugiej jednak strony mogłem się domyśleć po posturze Baranyaia że lubi sobie wypić Pilsnerka. Skurczybyk ma dzień wolny...


You are my Solskjaer, My Ole Solskjaer, You make me happy, When skies are grey...
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

http://www.efemforum.pun.pl - najlepsze forum Football Managera.

Offline

 

#8 2008-01-28 17:09:25

SoniX

Imperator

131579
Zarejestrowany: 2008-01-26
Posty: 105
Punktów :   

Re: Słowackie trudy...

2L FK Lucenec(11) – Stara Lubovna(7) 2:0 (1:0) [43’ Chalupka, 81’ Iskra]

Data: 28.7 2007
Stadion: Stadion Lucenec, Łuczeniec
Widzów: 984
Sędzia: Ladislav Presinsky
MoM: Chalupka (8)


Miscik – Adamec, Gonos, Chovan, Stasko – Houzvicka, Srobar, Kamedy, Chalupka – Iskra, Baranyai

Zmiany:
45’ Golian za Kamediego
45’ Lacny za Srobara
64’ Szegedi za Baranyaia


Mecz był toczony w wolnym tempie. Pierwsza groźna sytuacja, to strzał z 16 Chalupki... piłka musnęła poprzeczki. W 38 minucie strzał z ostrego kąta wpada w boczną siatkę Miscika. W 43 minucie Chalupek postanawia uderzyć z 30 metrów... piłka wpada pod poprzeczkę, 1:0. W 50 minucie zakotłowało się pod naszą bramką, lecz strzał Pagora był niecelny. W 71 minucie Szegedi będąc oko w oko z bramkarzem ustrzelił go zamiast strzelić bramkę. W 81 minucie Iskra wykorzystuje prostopadłe podanie Lacnego i zdobywa bramkę. W 88 minucie Prisarin fauluje w polu karnym Houzvicke i sędzia wskazuje na wapno. Golian trafia w słupek i nie ma bramki.

Dobry mecz w naszym wykonaniu... i wreszcie dzień wolny, Chalupka nie miał szans.

Z Artemedii na 6 miesięcy wypożyczyliśmy napastnika, Juraja Piroske

2L Prievidza(4) – FK Lucenec(6) 0:1 (0:0) [51’ Iskra ]

Data: 18.08 2007
Stadion: Stadion Prievidza, Prievidza
Widzów: 3742
Sędzia: Marek Goncnik
MoM: Iskra (8)


Miscik – Adamec, Gonos, Chovan, Stasko – Houzvicka, Srobar, Chalupka, Drugda – Iskra, Piroska

Zmiany:
58’ Golian za Drugde
58’ Lacny za Srobara
58’ Baranyai za Piroske


Nie byliśmy faworytami... dlatego to nie my atakowaliśmy. Na szczęście nasza obrona była w dobrej formie, pierwszą akcje gospodarze przeprowadzili dopiero w 21 minucie, strzał poszybował wysoko nad bramką. W pierwszej połowie oddaliśmy tylko jeden strzał, a Priviedza aż 5. Lecz żaden z tych strzałów nie zagroził bramkarzom. W 50 minucie gospodarze trafili w poprzeczkę. Jedna z nielicznych kontr przyniosła efekt... Iskra dopadł do długiej piłki którą zagrał Chovan i nie zawiódł mnie, strzelił po długim słupku dając nam prowadzenie. Viskup odważnie z dystansu lecz czujny Miscik broni. W 87 minucie Chalupka z rzutu wolnego uderza w słupek.

Co jak co... zwycięstwo cieszy... ale jak tak dalej pójdzie to Iskra przestanie trenować...


2L Koszyce B(11) ? FK Lucenec(6) 1:2 (0:1) [8? Iskra, 65? Kamedy ? 90? Matia ]

Data: 26.08 2007
Stadion: Stadion Cermel, Koszyce
Widzów: 289
Sędzia: Martin Jezik
MoM: Iskra (8)


Miscik ? Adamec, Gonos, Chovan, Stasko ? Houzvicka, Srobar, Golian, Drugda ? Iskra, Piroska

Zmiany:
4? Kamedy za Goliana
60? Jakus za Drugie
60? Nemec za Srobara


Ten mecz się wspaniale dla nas rozpoczął. W 8 minucie Iskra bombowo uderzył z dystansu i było 0:1. Iskra był dzisiaj nader aktywy... w 12 minucie uderzył z ostrego kąta, lecz jego strzał odbił bramkarz. Piroska uderzył głową ale niecelnie. Kamedy był faulowany w polu karnym i na raty z 11 metrów pokonał bramkarza. W pierwszej połowie kontrolowaliśmy grę. Iskra w dobrej sytuacji nie trafia w bramkę. W 87 minucei Piroska marnuje świetną okazje, ale i tak wygrywamy. Jeszcze Matia w ostatnich sekundach pakuje piłkę do naszej bramki.

Dzięki temu meczu mogłem się zrewanżować Iskrze w naszym barze, tym razem mój pijacki łyk wygrał.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Po_ może Ty byś jakiegoś opka napisał?


You are my Solskjaer, My Ole Solskjaer, You make me happy, When skies are grey...
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

http://www.efemforum.pun.pl - najlepsze forum Football Managera.

Offline

 

#9 2008-01-28 20:06:09

SoniX

Imperator

131579
Zarejestrowany: 2008-01-26
Posty: 105
Punktów :   

Re: Słowackie trudy...

Podsumowanie (sierpień):

Bilans spotkań: 3 (4-0-1) 5:2
Najlepszy strzelec: Peter Iskra – 3 gole
Ekstraklasa: 4 miejsce
Finanse: € 28 tys. (+ 4tys.)

Transfery (Świat):

1. Stewart Downing(Middlesborought) -> WHU za € 18 mln.
2. Rodrigo Palacio(Boca) -> Middlesborought za € 13 mln.
3. Ricardo Gardner(Bolton) -> Tottenham za € 11 mln.

Transfery (Polska):

1. Maciej Iwański(Zagłębie) -> AS Nancy za € 1,3 mln.
2. Hernani(Korona) -> Le Havre za € 1,3 mln.
3. Dariusz Dudka(Wisła) -> OGC Nice za € 1,1 mln.

Ligi zagraniczne:

Anglia: - Chelsea (+0)
Francja: - Bordeaux (+3)
Niemcy: - Leverkusen (+0)
Polska: Bełchatów (+5)


2L FK Lucenec(4) – Trzebiszów(9) 2:1 (0:1) [70’ Gonos, 76’ Srobar(k) - 31’ Toporcak]

Data: 01.08 2007
Stadion: Stadion Lucenec, Łuczeniec
Widzów: 2142
Sędzia: Martin Panak
MoM: Gonos (8)


Miscik – Adamec, Gonos, Chovan, Stasko – Houzvicka, Srobar, Kamedy, Chalupka – Iskra, Piroska

Zmiany:
45’ Baranyai za Piroske
45’ Slama za Kamediego
70’ Lavrik za Chalupke

Jako iż byliśmy faworytami pierwsi zaatakowaliśmy, w 12 minucie dośrodkowanie Adamca… lecz Iskra źle strzela. W 17 minucie świetną akcje rozgrywa Trzebiszów lecz w kluczowym momencie napastnik pudłuje. Kolejna nasza akcja, długie rozgrywanie piłki w środku pola i strzał Chalupki z na rzut rożny paruje bramkarz. W 31 minucie tracimy gola, przepiękne uderzenie z rzutu wolnego, Miscik bez szans. Druga połowa zaczęła się od naszych ataków, lecz nie przynosiły one skutku. Mieliśmy kilka rzutów rożnych, także i one nie przyniosły skutku. Po zamieszaniu w polu karnym bramkę strzela Gonos, jego pierwsza bramka w tym sezonie. Patrik Cernej fauluje Iskre w szesnastce i mamy karnego... którego pewnie wykorzystuje Srobar.

Z Gonosem jeszcze nie piłem, dobry jest... ale po dziewiątym kuflu padł na ziemie, ciekawe co na to fizjoterapeuta... może wyzdrowieje i będzie mógł grać w następnym meczu


rzerwa na mecze reprezentacyjne dała trochę odpocząć zawodnikom od reżimu meczowego.
Polska... niestety poległa na Estadio de Dragao z Portugalią aż 4:0. Bramki strzelali: 2 Cristiano Ronaldo , po jednej Miguel i Deco. W drugim meczu w Helsinkach Polacy zremisowali 1:1, bramki strzelali Kuqi oraz Głowacki. Zajmujemy 2 miejsce w grupie, tracąc trzy punkty do Portugalii.


2L FK Lucenec(4) – Michalovice(7) 2:2 (2:0) [11’ Iskra, 30’ Iskra – 61’ Hresko, 90+5’ Ruskovsky]

Data: 14.08 2007
Stadion: Stadion Lucenec, Łuczeniec
Widzów: 2237
Sędzia: Martin Lesko
MoM: Iskra (8)


Miscik – Mihalik, Gonos, Adamec, Stasko – Houzvicka, Srobar, Drugda, Chalupka – Iskra, Piroska

Zmiany:
45’ Kamedy za Chałupkę
45’ Bohacik za Drugde
70’ Baranyai za Piroske

Do składu wrócił ważny element drużyny a mianowicie Drugda. Na początku zaatakowały Michalovice, na nasze szczęście napastnik gości nie trafił. W 11 minucie Iskra otrzymał prostopadłe podanie od Chalupki i wykończył akcje, 1:0. W 22 minucie Chalupka uderzył z dystansu... niecelnie. W 30 minucie dwójkowa akcja moich napastników, Piroska do Iskry i 2:0. w 34 minucie Iskra marnuje sam na sam... byłby hat-trick. W przerwie postanowiłem zmienić parę środkowych pomocników, grali dobrze ale potrzebuje kogoś kto zagra na gazie. W 50 minucie Kamedy oddał kąśliwy strzał z dystansu, lecz nie znalazł on drogi do bramki gości. Drugi strzał Michalovic na naszą bramkę i gol, 2:1. w 95 minucie goście doprowadzają do wyrównania.

I znów Iskra... fajnie że jest w formie, prezes mnie zabije jak zrobię z niego alkoholika.


You are my Solskjaer, My Ole Solskjaer, You make me happy, When skies are grey...
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

http://www.efemforum.pun.pl - najlepsze forum Football Managera.

Offline

 

#10 2008-01-28 20:13:08

Po_

Cezar

Zarejestrowany: 2008-01-27
Posty: 15
Punktów :   

Re: Słowackie trudy...

Widzę już trochę lepiej Jak wygląda sprawa awansu w Słowacji ?

Offline

 

#11 2008-01-28 20:21:30

SoniX

Imperator

131579
Zarejestrowany: 2008-01-26
Posty: 105
Punktów :   

Re: Słowackie trudy...

Na Słowacji do Corgon Liga awansuje tylko jedna drużyna zaś dwie spadają do niższej ligi


You are my Solskjaer, My Ole Solskjaer, You make me happy, When skies are grey...
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

http://www.efemforum.pun.pl - najlepsze forum Football Managera.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
GotLink.plwodomierze wrocław cena bsw logistyka transport ziemi Piła